Zadzwoń: 600 330 525
kostka granitowa
  • Profesjonalne układanie
    kostki granitowej
    SZYBKO, TRWALE, PROFESJONALNIE
    Zadzwoń po darmową wycenę
    600 330 525

Układanie kostki brukowej KrakówW dzisiejszych czasach odchodzi się od układania kostki brukowej na rzecz kostki granitowej, która jest niezniszczalna i naturalna.

Projekty układanej kostki brukowej kraków

Projekt układanej kostki brukowej można wykonać dokładnie taki sam w stosunku do projektu kostki granitwowej. Można uzyskać wzory, kolory, pasy, figury i kształty jakie się chce. Nawet najbardziej wymyśkne elementy można uzyskać takie jak szpice poprzez cięcie kostki.

Kolory układanej kostki brukowej kraków

Kostka brukowa występuje w wielu kolorach jednak największym jej minusem jest blaknięcie. Ułożona kostka brukowa z czasem traci kolor. Często się zdarza, że nawet nowo zakupiona kostka ma widoczne i trudne do usunięcia zacieki. Z kostką granitową nie ma takiego problemu ponieważ kolory w jakich występuje są naturalne. Np. kostka rudo/żółto szara jest rudo-żółta z powodu znacznej zawartości rudy żelaza, która koroduje i natuarlnie barwi kostke na rudo. Taki kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca, tak jak dzieje się to w przypadku kostki brukowej.

Trwałość kostki brukowej kraków

Trwałość kostki brukowej nie jest duża, ponieważ kostka brukowa to kostka betonowa. Beton to materiał, który chłonie wilgoć do wnętrza i poddany jest erozji. Pierwszym etapem "starzenia" się kostki jest tracenie koloru, później pojawianie się nacieków, odbarwień, mchu itp. Dosyć często, zdarza się że kostka betonowa pęka pod wpływem nacisku. Dzieje się tak jeśli albo podłoże jest nieywtsarczająco utwardzone albo kostka poddana jest już erozji czego na pierwszy rzut oka nie widać.

cena kostki brukowej kraków

Ceny kostki brukowej nie są wyoskie. Zaczynają się już w okolicach 40zł za metr kwadratowy. Za modniejsze, sezonowe lub rozmiarami i kolorami odchodzące od standardów należy liczyć się z kosztami rzędu 70-120zł za metr kwadratowy. Takie poziomy cenowe wraz z trwałością całkowicie dysklasyfikują ją na tle kostki granitowej. Kostkę granitową średniej jakości można nabyć za kowotę 70-90zł za metr kwadratowy, a jej trwałośc będzie na pokolenia. Z tego właśnie powodu odradzamy układanie kostki brukowej i zachęcamy do zwrócenia swojej uwagi na kostkę granitową!

 Oferta:
© 2020 Kris-pol kostka granitowa Sitemap
Realizacja: Agencja Interkatywna WebProm