Zadzwoń: 600 330 525
kostka granitowa
 • Profesjonalne układanie
  kostki granitowej
  SZYBKO, TRWALE, PROFESJONALNIE
  Zadzwoń po darmową wycenę
  600 330 525

Minikoparka krakówNasza firma oferuje swoim klientom także usługi z użyciem mini koparki. Dzięki niej możliwe są działania związane ze skarpowaniem, a także z równaniem terenu.
Mini koparka jest niezwykle przydatna podczas prac związanych z korytowaniem pod drogę, a także przygotowaniem podłoża pod kładzenie kostki brukowej.

Minikoparka to nie tylko równanie i przygotowywanie terenu pod inne prace. Dzięki niej możliwe jest dokonywanie wszelkiego rodzaju wykopów.

Koparka idealnie sprawdzi się w wykopach pod instalacje gazowe, wodne, a także pod kable i instalacje prądowe. Dodatkowo mini koparka sprawdzi się także podczas budowy domu – sprawdzi się jako narzędzie przydatne do tworzenia fundamentów.
Dzięki niej nasi klienci będą mieli możliwość wykonania drenaży oraz odwodnieni, a także wykopów pod montaż kanalizacji. Pomimo niewielkich wymiarów naszej mini koparki, klienci będą w stanie wykonać studnie wraz z wpuszczeniem do niej kręgów.

Przydatna jest także w oczyszczaniu ogrodu – przy jej użyciu z łatwością można pozbyć się korzeni oraz żywopłotów. Nasza mini koparka spełni także wszelkie inne zadania jakie zostaną powierzone jej przez naszych klientów.

Mini koparka to nie tylko wykonywanie wykopów, czyszczenie ogrodów czy tworzenie przekopów. Idealnie sprawdzi się także jako maszyna do przewozu kruszywa czy ziemi.

Prowadzimy pracę na terenie miast: Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Zabierzów, Olkusz, Krzeszowice, Mogilany, Libertów, Jaworzno. Zapraszamy do kontaktu!

Minikoparka Kraków - niwelacja

minikoparka krakówNiwelacja terenu nazywana także bardzo często wyrównaniem polega na odpowiednim przygotowaniu działki pod wykonywanie kolejnych czynności. Takiej pracy wymaga praktycznie każda działka, która nie była wcześniej użytkowana. Niwelacja może dotyczyć zarówno terenu pod dom, jak i pod ogród. Głównym celem wyrównania powierzchni jest przede wszystkim usunięcie wszelkich spadków, które mogłyby wpływać na przykład na budowę.

Wyrównanie terenu powinno być wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu prace postępują zdecydowanie szybciej. W zależności od wielkości działki mogą zostać zastosowane koparki lub minikoparki. Najlepiej powierzyć tę kwestię specjalistom, którzy mają odpowiednie doświadczenie, a przede wszystkim kwalifikacje do obsługi profesjonalnego sprzętu. W niektórych przypadka niwelacja terenu może wiązać się z nawiezieniem dodatkowej warstwy ziemi – jest to jednak dodatkowa usługa.

Wyrównanie terenu bardzo często związane jest z późniejszymi pracami takimi jak ułożenie podjazdu, czy chodnika z kostki kamiennej. Dobrze przygotowana powierzchnia wpływa na jego konstrukcję, a pośrednio może przekładać się także na wytrzymałość.

 

Minikoparka Kraków - wykopy

minikoparka krakówNiemal każdy dom, który nie ma możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej, powinien uwzględnić inne rozwiązanie, dzięki któremu będą odprowadzane nieczystości. Najprostszych i najpopularniejszym rozwiązaniem jest przydomowe szambo. Jego wykonanie nie jest trudne, jednak wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu – dlatego warto w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dodatkowo ważną kwestią jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji do obsługi profesjonalnych urządzeń wykorzystywanych przy przygotowaniu zbiorników pod szambo.

Wykopy pod szambo powinny być wykonywane według specjalnych wytycznych. Najlepiej, jeżeli wykop ma miejsce w tym samym dniu co montaż szamba. W takim przypadku nie ma zagrożenia, że w przygotowanym zbiorniku zbierze się woda lub nastąpi nieoczekiwane osunięcie ziemi i konieczne będzie powtórzenie wykopu.

Prace związane z wykopami powinny być odpowiednio oznakowane, wówczas nie ma ryzyka, że ktoś wpadnie do środka – co mogłoby zagrażać jego zdrowiu lub życiu. W zależności od wielkości zbiornika wykopy wykonywane są przy użyciu specjalistycznych koparek lub minikoparek.

 

Minikoparka Kraków przyłącza

minikoparka krakówBudynki w stanie surowym wymagają podłączenia do sieci, dzięki którym możliwe będzie oddanie ich do użytku. Każde wykonanie wykopu pod przyłącza musi być realizowane według wcześniej przygotowanego projektu z uwzględnieniem wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Wykopami w tym przypadku powinny zajmować się specjalistyczne firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz wykwalifikowana kadrą pracowniczą. Dzięki temu prace odbywają się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, które są najważniejsze.

Wytyczenie trasy przekopu zaznaczone zostaje specjalną taśmą, gdzie następnie prowadzone są prace. Zazwyczaj do tego rodzaju czynności wykorzystywane są minikoparki, które umożliwiają wykonanie precyzyjnych wykopów. Wiele jednak zależy od charakterystyki terenu oraz jego wielkości. Wszelkie prace powinny być także odpowiednio oznaczone, aby nie stanowiły zagrożenia dla osób znajdujących się w pobliżu.

Wykopy pod przyłącza realizowane są dla instalacji:

 • wodnych,
 • kanalizacyjnych,
 • elektrycznych.
Usługi minikoparką Kraków


Oferta:
© 2020 Kris-pol kostka granitowa Sitemap
Realizacja: Agencja Interkatywna WebProm